Rozācija

LABRAINS zīmolu mēs izveidojām, lai tas sasniegtu visus cilvēkus, bet primāri tas tika radīts, lai stiprinātu ādas izturību un palīdzētu turēties pretī rozācijai tiem, kuru ādas veselību un izskatu jau agrākā vecumā skārusi šī slimība un kuru ādu turpina ietekmēt dažādi stresa izraisītāji. Tā ir visu mūsu centienu pamatbūtība – mēs vēlamies parādīt, ka mums patiesi rūp Jūsu ādas veselība un ka mūsu piedāvājums tiešām varētu būt teicams palīgs cīņā ar šo ādas slimību.

Rozācija ir hronisks ādas iekaisums, kas visbiežāk novērojams uz vaigiem, pieres, zoda. Sākotnējās stadijās apsārtums var būt pārejošs, un tikai laika gaitā tas kļūst paliekošs.

Sākumā pašam pacientam rozāciju konstatēt ir grūti, un šī iemesla dēļ bieži slimība tiek ielaista. Tas apgrūtina turpmāko ādas ārstēšanu un simptomu mazināšanu. Tāpēc, jo ātrāk konstatē rozāciju, jo vieglāk ir cīnīties ar tās radītajām sekām.

Tiek izšķirtas 4 rozācijas stadijas:

✓ Eritematoteleangiektātiskā rozācija  – visizplatītākais rozācijas veids, kam raksturīgi paplašināti asinsvadi, apsārtums un pietvīkums.
✓ Papulo-pustulārā rozācija – uz sejas ādas apsārtuma fona redzami gan sārti, gan balti izsitumi, kam var pievienoties pietūkums.
✓ Okulārā rozācija – tiek skarti acu āboli un plakstiņi. Izpaužas kā izteikts acu apsārtums, dedzināšana, kairinājums, acu asarošana, var būt arī plakstiņu tūska un redzami paplašināti asins kapilāri acu baltumos. Šo formu biežāk novēro sievietēm.
✓ Fimatozā rozācija – ādas tauku dziedzeru palielināšanās ar ādas sabiezēšanu un raupju, nelīdzenu virsmu. 99% gadījumos to novēro vīriešiem un uz deguna, ko dēvē par rinofīmu, kad deguns izteikti palielinās apjomā.

Zinātniskie pētījumi liecina, ka 10% cilvēku cieš no šīs ādas slimības, Ziemeļvalstīs – līdz pat 20% iedzīvotāju, un daudzi par slimības esamību pat nenojauš.

Lai sekmīgi ārstētu rozāciju, ir nepieciešams to laikus diagnosticēt pie dermatologa un veikt preventīvās darbības simptomu atvieglošanai:
- ievērot maigu un minimālu sejas ādas kopšanas rutīnu;
- identificēt individuālos rozāciju pastiprinošos faktorus un izvairīties no tiem :

Latvijas dermatologiem ir padziļinātas zināšanas par rozāciju un ir pieejama tehnoloģija, kas var konstatēt dažus tās cēloņus, kā arī radīto seku ietekmes nopietnību.

Rozācijas pamatārstēšana ir sekmīgi veicama ar dažādām terapijām, bet ikdienas sejas kopšana vēl joprojām ir tās sākumstadijā. Ir pieejami pavisam nedaudzi, turklāt ne dabīgas izcelsmes sejas kopšanas produkti, kuru sastāvdaļas tomēr nav pilnībā piemērojamas cilvēkiem, kuru ādas veselību ietekmē rozācija.

Piedāvājam pavisam vienkāršu infografiku, kas ļaus noteikt, vai tev piemīt kāda no rozācijas pazīmēm. Ja atbildi JĀ uz vismaz vienu no zemāk minētajiem apgalvojumiem, varētu būt, ka tev ir kāda no rozācijas stadijām un tev būtu nepieciešama dermatologa konsultācija.

Bez infografikā redzamajiem, biežāk izplatītajiem simptomiem mēz būt arī citi – acu sausums un apsārtums, jutīgums, pietūkuši, iekaisuši acu plakstiņi.

*Izmantota informācija no: Human Skin Permeation Studies with PPAR Agonist to Improve Its Permeability and Efficacy in Inflammatory Processes (International Journal of Molecular Science, Published: 28 November 2017.)